در این مطلب شما را با اصلی ترین تفاوت بین یک داده نما خوب و بد آشنا می سازیم

بسیاری از طراحان ، علاقه مندان و سفارش دهندگان اینفوگرافی ، می خواهند بدانند که کدام یک از اینفوگرافی ها از لحاظ ساختار طراحی و فنی، خوب و کدام یک بد هستند؟ نمنونه های بسیار زیادی در سرتاسر اینترنت وجود دارد که هر روزه بر تعداد آنها افزوده می شود. آیا همه اینفوگرافیک ها خوب و کاربردی هستند؟ چه نکاتی را باید در طراحی اینفوگرافیک رعایت کرد تا یک اینفوگرافیک خوب داشته باشیم؟ جواب همه این پرسش ها و سوالات مهم دیگر را در این مقاله خواهید یافت .

ویژگی های یک اینفوگرافیک بد: استفاده از رنگ های نابجا، استفاده از ایده های تکراری، استفاده ی زیاد از اعداد، استفاده از جداول کسل کننده، استفاده از اطلاعات نادرست، موضوعات غیر واقع و اغراق آمیز، اشتباهات املایی به راحتی میتواند در کسب و کار شما بصورت معکوس عمل کند و مشتریان را از شما دور کند ضمن اینکه وقت و هزینه ی خود راهدر داده اید در آینده نیز با از دست دادن مشتریان، بیشتر متضرر خواهید شد.

آیتم هایی که باعث میشود یک اینفوگرافیک خوب داشته باشید شامل این موارد می شود: تصویرسازی داده ها، تنوع رنگی متناسب، موضوع مشخص، ابعاد مناسب، استفاده بجا از متن، استفاده از نشان تجاری ساده، تطابق با موضوع سایت و نهایتا القا مفهوم به مخاطب

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در زمینه ایده پردازی و طراحی اینفوگرافیک با ما تماس بگیرید.